Transport

Bezpiecznie

do celu

Głównym obszarem naszej działalności spedycyjnej jest obecnie transport drogowy.

Stawiamy na współpracę z doświadczonymi, zaufanymi przewoźnikami, tak by jak najsprawniej realizować przewozy zlecone przez Klientów. Bazą dla naszej pracy jest posiadanie wszystkich niezbędnych certyfikatów i licencji, między innymi Certyfikat Rzetelnego Przewoźnika oraz polisę Odpowiedzialności Cywilnej Przewoźnika i Spedytora. Wszystkie czynności transportowe odbywają się w oparciu o Prawo Przewozowe lub Konwencję CMR.

ZAWSZE

TA SAMA JAKOŚĆ

Do każdego zlecenia, zarówno transportu 1 palety czy też wielu kontenerów podchodzimy z tym samym profesjonalnym zaangażowaniem, jak i z najwyższą starannością.

TRANSPORT
KRAJOWY

Transport krajowy w Colian Logistic to poziom ponad 200 tysięcy zleceń miesięcznie. Swoją ofertę dystrybucji opieramy na przewozach całopojazdowych, jak również częściowych i drobnicowych. Dzień za dniem staramy się w pełni realizować Wasze zapotrzebowanie na usługi logistyczne. Dla nas transport jednej palety jest tak samo ważny jak duży ładunek, ten wymiarowy, czy zupełnie niestandardowy.

Nie boimy się wyzwań, w których spełnianiu ogromną rolę odgrywa lokalizacja naszych biur spedycyjnych. Położenie w kluczowych punktach kraju sprawia, że bez trudu obsługujemy klientów na terenie całej Polski.

TRANSPORT DROGOWY
MIĘDZYNARODOWY

Oferta Colian Logistic obejmuje transport międzynarodowy o zabudowie typu plandeki, chłodnie oraz izotermy. Zapewniamy kompleksową obsługę przesyłek całopojazdowych, częściowych oraz drobnicowych zarówno w eksporcie jak i imporcie.

Nasz zakres działalności to wszystkie kraje europejskie, ze szczególnym uwzględnieniem Niemiec, Krajów Beneluksu, Rumunii i Wielkiej Brytanii. 

Realizujemy transport zagraniczny oraz transport wewnątrzwspólnotowy.

Zapewniamy:

• dokładność i solidność wykonywanych usług

• bezpieczeństwo przewozu przesyłek

• pełną realizację zleceń w jak najkrótszym czasie

• terminowość realizowanych dostaw

• profesjonalne doradztwo w zakresie transportu

• dostosowanie ofert do indywidualnych potrzeb klientów

Transport międzynarodowy realizujemy w oparciu o Międzynarodową Konwencję Przewozu Towarów CMR.

Transport chłodniczy
FTL / LTL

W Colian Logistic specjalizujemy się w transporcie w warunkach temperatury kontrolowanej. Obsługa transportowa i spedycyjna ładunków spożywczych wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Zapewnienie profesjonalnej realizacji przewozu w określonym zakresie temperatur w procesie logistycznym jest istotne zarówno dla producentów, jak i konsumentów w celu zachowania jakości przewożonych produktów. Oferujemy szeroki zakres usług przewozu produktów chłodzonych z pełną kontrolą łańcucha chłodniczego. Nasze usługi dedykujemy tam, gdzie transport  wymaga szczególnej uwagi na każdym etapie realizacji dostawy oraz różnym zakresie żądanych temperatur od -24 do 18 C.

Specjalizujemy się w przewozach chłodzonych i mrożonych takich jak:


• słodycze
• warzywa i owoce
• lody
• produkty mleczne, nabiał
• mięso, rośliny
• leki
• a także inne towary i artykuły przemysłowe wymagające kontrolowanej temperatury


W ramach transportu w temperaturze kontrolowanej oferujemy również przewóz ładunków częściowych jak i drobnicowych. W zależności od Twoich potrzeb dopasowujemy indywidualne rozwiązanie, zapewniając przewóz każdego rodzaju i wielkości przesyłki. Codziennie realizujemy dostawy do wszystkich sieci handlowych w kraju.

TRANSPORT
ADR

Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom rynkowym do oferty Colian Logistic, wprowadziliśmy transport towarów niebezpiecznych ADR. Specjalnie wyposażony tabor, spełniający wszystkie normy bezpieczeństwa oraz doświadczeni kierowcy posiadający wymagane uprawnienia są  gwarancją kompleksowej, w pełni zabezpieczonej usługi przewozu Twoich ładunków.

Dzięki współpracy z wysoko wykwalifikowanym doradcą ADR oferujemy również pomoc i pełne wsparcie informacyjne na temat wymagań i warunków, w jakich transport może zostać realizowany, jakie formalności należy spełnić, a także zapewniamy kompleksowy nadzór nad przewozem towarów niebezpiecznych.

TRANSPORT
ODPADÓW

Colian Logistic to również usługa przewozu odpadów w ruchu krajowym. Zgodnie z przepisami prawa polskiego, każdy transport odpadów musi być wykonywany przez wyspecjalizowane przedsiębiorstwa, które uzyskały wpis do rejestru podmiotów transportujących odpady uruchomione przez Ministerstwo Środowiska. Nasza organizacja posiada własny numer w rejestrze BDO tym zakresie.

TRANSPORT
MORSKI

Silnie rozwijający się transport morski to zmniejszenie wielu barier i możliwość pozyskania nowych, dotychczas niedostępnych rynków zbytu. Jesteśmy gotowi wprowadzić Twoją firmę na szerokie wody tej dziedziny i służyć Ci wiedzą oraz bogatym doświadczeniem.

Transport morski w Colian Logistic to przede wszystkim dowolny kierunek przewozu, atrakcyjne stawki oraz szybkie i bezpośrednie rozwiązania. Naszą pracę wzbogaca sieć partnerów biznesowych w portach: Gdynia, Gdańsk, Hamburg, gdzie zaprzyjaźnieni agenci pomagają zorganizować export lub import. Zapewniamy fachowe doradztwo w wyborze formy i pełne wsparcie podczas pierwszego transportu.

W oparciu o nasz bezpośredni kontakt i dobre relacje z armatorami oraz agentami oferujemy usługi w zakresie spedycji morskiej, w skład których wchodzą:

  • transport standardowych kontenerów typu: 20′, 40′ i 40′ HC oraz kontenerów chłodniczych
  • realizacja ładunków pełnokontenerowych (FCL), oraz niepełnokontenerowych (LCL),
  • zlecenia transportu z portów morskich bezpośrednio od  klienta lub wskazanego magazynu
  • możliwość dokonania wszelkich formalności w biurze armatora w Twoim imieniu
  • zwalnianie kontenerów
  • wsparcie w kwestiach celnych

KONTAKT: AleksandraTrawkowska-Żubrowska +48 502 288 220

[email protected]

[email protected]

Colian Logistic sp. z o. o. 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.